Makres Enerji


MAKRES ENERJİ İLE

Yenilenebilir ve Çevreyle Uyumlu Enerjiyle
Yatırımımız Geleceğe

Makres Enerji, Türkiye'nin yenilenebilir enerji sektöründeki gelişimine yönelik katkılarıyla ülkenin enerji dönüşüm sürecinde önemli rol oynamaktadır.

2017 Nisan ayında Antalya'nın Alanya ilçesinde başladığı Makres Güneş Enerji Santrali projesini 4 ayda tamamlayarak 5.830 kWp / 5.000 MWe gücündeki tesisi işletmeye almıştır.

Makres Enerji, 22.000 adet güneş paneli ile yenilenebilir enerji alanına yatırım yaparak Türkiye'nin enerji portföyünü çeşitlendirmeye ve sürdürülebilir enerji kaynaklarını geliştirmeye odaklanmıştır. Makres Enerji, %100 İrem İnşaat iştirakidir.

About Image About Image
About Image
MAKRES GES ORTALAMA YILLIK

9.765.000 kWh

Elektrik üretimi İle
2.689

kişinin günlük hayatında ihtiyaç
duyduğu tüm elektrik enerjisi
ihtiyacını karşılayabilir.
3.269

konutun elektrik enerjisi
ihtiyacını karşılayabilecek
elektrik üretimi yapmaktadır.
Yenilenebilir Enerji Kaynağından ürettiği elektrik ile yılda

5.000 ton CO₂

salınımını önleyerek doğaya ve
geleceğe katkı sağlamaya devam etmektedir.

About Image

MAKRES ENERJİ

Temel Değerler

Makres Enerji, insana ve çevreye saygılıdır. Sadece kendi bünyesindeki insan ve çevreye değil, tüm iş ortaklarının da aynı politikayı izlediğinden emin olur.

Güven, Makres Enerji'nin temel taşıdır. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için sağladığımız güvenilirlik, tüm faaliyetlerimizin merkezinde yer alır. Güvenirlik ilkesini benimsemiştir, kurumsal kimliğini ön plana çıkararak, Makres Enerji ile güven hissinin bir arada olmasını sağlar.

Hem çevreye hem de topluma değer katmayı hedefleyen projelerimizle, enerjiyi geleceğe taşıyoruz. Enerji sektöründeki en son teknolojik gelişmeleri yalnızca Türkiye'de değil, küresel çapta izleriz.

MAKRES ENERJİ

%100 yerli sermaye ile kaliteli, yenilenebilir, çevreyle uyumlu ve dost enerji üretiyoruz.

20+

Personel

4

Uzman
İş Ortaklıklığı

5.83 MW

Yenilebilir Enerji
Kurulu Gücü

9.750 Bin

kWh Yenilenebilir
Enerji Üretimi
MAKRES ENERJİ

Geleceğe Yön Veren Sürdürülebilir
Enerji Çözümleri

Makres Enerji, yenilenebilir enerji sektöründeki tüm çalışmalarını büyük bir titizlikle geliştiren ve geleceğin enerji ihtiyaçlarına çözümler sunan öncü bir şirkettir. Doğayı koruma bilinciyle hareket eden ve sürdürülebilirlik ilkesini temel alan firmamız, yenilikçi yaklaşımı ve ezber bozan ilkeleriyle öne çıkmaktadır.

Makres Enerji'nin temel taşı olan çevreye ve insana olan saygı, tüm faaliyetlerimizin merkezinde yer almaktadır. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak, doğal kaynakların korunmasını hedeflerken, aynı zamanda temiz ve güvenli bir çevre sağlamaya katkıda bulunuruz.

case-study Image
Call for support

5.830 kWp
5.000 MWe
70.000 m2

Alan
Üzerinde
Kurulu 22.000 Adet

Güneş
Paneli

Kaydırın
Makres Enerji
Makres Enerji
Makres Enerji
Makres Enerji
Makres Enerji
Makres Enerji
Makres Enerji
Makres Enerji
Makres Enerji
Makres Enerji
Makres Enerji